Jak vytisknout PDF dokument zamknutý pro tisk?

MInulý týden jsem potřeboval vytisknout PDF zamknuté pro tisk. Zadal jsem do Googlu frázi „how to print locked pdf“ s očekáváním dvouminutového řešení. Nope. Nejjednodušší se zdálo nahrát dokument k někomu na server, který ho „odemkne“ a pošle zpět. Vzhledem k tomu, že se jednalo o dokument s citlivými informacemi (a navíc v angličtině), tak bych byl nerad, aby si ho četl někdo další. Dalších několik řešení bylo ve stylu „Stáhněte a nainstalujte si program PDF unlocker“. Ani to jsem nehodlal riskovat.

Jednoduché řešení, jak odemknout PDF

Na editaci vektorových souborů používám Inkscape (zdarma), který umožňuje mimo jiné i import PDF. Stačí tedy do nového dokumentu naimportovat požadované pdfko a uložit opět jako PDF.

Neinstalujte zbytečné jednoúčelové programy plné malware a virů Nainstalujte si užitečný open-source vektorový editor Inkscape.

4 komentáře u „Jak vytisknout PDF dokument zamknutý pro tisk?

  1. Robert Pisárik

    Postačuje otevřít soubor pdf v Gimpu, pdf se načte jako jeden obrázek s počtem vrstev (každá strana je jedna vrstva.) Následně soubor exportovat jako pdf se zapnutou volbou layer as page (vrstvy jako strany).

  2. Franta Voprsalek

    Inkspace funguje, ale umi jen jednu stranu. Gimp taky funguje, ale pri exportu neni nikde moznost vrstvy jako strany (layer as page). Pokud jde o jednu stranu pak OK, ale kdyz jich je vic?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>