Jak vytisknout PDF dokument zamknutý pro tisk?

MInulý týden jsem potřeboval vytisknout PDF zamknuté pro tisk. Zadal jsem do Googlu frázi „how to print locked pdf“ s očekáváním dvouminutového řešení. Nope. Nejjednodušší se zdálo nahrát dokument k někomu na server, který ho „odemkne“ a pošle zpět. Vzhledem k tomu, že se jednalo o dokument s citlivými informacemi (a navíc v angličtině), tak bych byl nerad, aby si ho četl někdo další. Dalších několik řešení bylo ve stylu „Stáhněte a nainstalujte si program PDF unlocker“. Ani to jsem nehodlal riskovat.

Jednoduché řešení, jak odemknout PDF

Na editaci vektorových souborů používám Inkscape (zdarma), který umožňuje mimo jiné i import PDF. Stačí tedy do nového dokumentu naimportovat požadované pdfko a uložit opět jako PDF.

Neinstalujte zbytečné jednoúčelové programy plné malware a virů Nainstalujte si užitečný open-source vektorový editor Inkscape.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>