Jak se dostat na Erasmus (zkušenosti z FEL ČVUT): A jedeeeem

Po splnění všech nesmyslných požadavků na ČVUT, odeslání přihlášky na JKU a vypršení deadlinu (1. prosince 2013) mi přišel e-mail ze Zahraniční kanceláře JKU, že na mém Learning agreementu jsou špatně kódy předmětů, ale naštěstí to přihlašovací proceduru neovlivní (mám pocit, že kdyby se mi něco podobného stalo v Čechách, tak bych všechny kroky musel udělat znova a ještě bych byl rád, že bych nemusel dělat oba jazykové testy). Moje přihláška byla schválena a po dvou týdnech mi přišel e-mail, že mě na JKU rádi v únoru uvidí. V e-mailu byly další informace ohledně založené skupiny na Facebooku pro zahraniční studenty pro aktuální semestr (o toto se postarala Zahraniční kancelář JKU) a možnost dohodnout si vyzvednutí na letišti nebo nádraží v den příjezdu. V tomto e-mailu mi také přišlo potvrzení rezervace ubytování na studentských kolejích (věděl jsem, že budu mít určitě místo, ale zatím nebylo jisté, jaké – jestli jednolůžkový pokoj nebo dvojlůžkový).

22. ledna (tedy něco málo přes dva týdny před příjezdem) mi přišly informace o programu před začátkem semestru. Jedná se o známý Orientation week a v mém případě i intenzivní kurz němčiny.

Před samotným odjezdem je potřeba podepsat některé dokumenty na ČVUT, zejména Finanční dohodu, díky které je přiznáno stipendium. Musel jsem dodat i některé dokumenty, například Letter of Acceptance (přišel mi e-mailem, naštěstí na ČVUT nevyžadují originál podepsaný vlastní krví). Tato procedura se už kupodivu obešla bez problémů a papírování pro mě na pár týdnů skončilo.

Devátého února (neděle) jsem naložil auto a vydal se do Lince. Za tři hodiny jsem dorazil na místo a šel se ubytovat. Nejprve mě překvapil vchod do studentských kolejí Julius Raab Heim. Byly tu dvojité posuvné dveře a recepční. Zeptal jsem se ho, jestli jsem tam správně a k mému překvapení řekl, že ano. Dal jsem mu papír s rezervací a dostal klíček od pokoje. Recepční měl na sobě oblek a mluvil dobře anglicky. Poté jsem se šel podívat do pokoje. Dostal jsem přesně ten pokoj, jaký jsem si vybral (samostatný s kuchyní a sociálním zařízením). Ten večer jsem si do pokoje odnosil věci (nebylo to moc náročné, v budově jsou 4 výtahy) a šel spát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>