Kam v létě? [Aktualizováno]

V pondělí 30. června mám poslední hodinu němčiny na JKU v Linci, poté naházím věci do auta a vyrazím domů do Prahy. Tím pro mě také skončí pětiměsíční zahraniční studium v rámci evropského programu ERASMUS. A co budu dělat v následujících dnech a týdnech (kromě plnění mých 10 předsevzetí)? Zjednodušeně by se dalo říct, že plánuju poznat Evropu.

V loňském roce jsem (spolu se skupinou kamarádů) navštívil Spojené státy a během pěti týdnů jsme viděli to, co normální Američan neuvidí za celý život. Během jednoho zahajovacího večera v Linci jsem se bavil s jedním Američan, který pochází ze střední části USA (kde je nuda a horko). Říkal, že někdy nebyl v New Yorku ani v Los Angeles, ale zato byl už několikrát v Evropě (a nyní je znova). Říkal mi, že z jeho pohledu je většina evropských měst zajímavějších než celé USA dohromady. A já jsem si uvědomil, že má vlastně pravdu. Celá historie západních civilizací nám leží doslova u nohou. Zpáteční letenka do Říma stojí dva tisíce korun, do Atén tři tisíce. Cesta zabere jen pár hodin. A my raději lítáme k moři do pouště do Turecka nebo Egypta, kde na nás koukají jen jako na zdroj peněz.

Můj plán na letošní léto tedy bude poznat více evropské státy a to zejména ty, kde jsem ještě nebyl.

Červenec: Na sever

Pár dní po návratu do Čech si vyberu vhodný batoh, sbalím do něj základní věci, koupím jízdenku InterRail a vyrazím do Norska. Zatím nemám přesně naplánovanou trasu, ale budu se hodně inspirovat tímto článkem. Možná cestu o pár dní prodloužím nebo zkrátím, protože bych chtěl, aby končila projížďkou TGV z Paříže do Mnichova.

<Přidáno 29.5>

Červenec: Na jih

Shodou náhod se k mému cestování přidá ještě pár dní ve Španělsku, zatím není jisté, jestli to bude Mallorca nebo Valencia, ale součástí bude určitě návštěva hlavního města – Madridu. Pokud se mi podaří zkombinovat termíny, tak se do Španělska vydám rovnou po severském putování.

</Přidáno 29.5>

Srpen: Na východ

Byli jste někdy v Maďarsku, Bulharsku nebo Rumunsku? Já znám pouze maďarskou dálnici a Budapešť. Rád bych se i do těchto zemí podíval. Cesta je poměrně nedlouhá, myslím, že za deset dní lze získat aspoň základní přehled. Při troše odvahy nakouknu i do Srbska, Makedonie nebo Bosny a Hercegoviny. O tom se ale ještě musím pobavit se studenty, kteří odtamtud pochází.

Srpen: Za Diem

Poslední prázdninovou destinací je Řecko. Zatím mám zpáteční letenku do Atén a dvanáct dní času. Ty bych rád použil na prozkoumání řecké historie, bájí a pověstí.

Tak bohužel letenky do Řecka se ukázaly být neplatnými. Řecko tedy nechám na jindy.

Kromě průzkumu jihovýchodní Evropy bych během cest chtěl maximálně využívat veřejnou dopravu. Trochu se obávám té řecké, ale o to to bude větší dobrodružství.

Pokud máte nějaké tipy k cestování, napište mi je prosím do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>