Londýn: Doprava z letiště Stansted do centra

Londýn má celkem 6 mezinárodních letišť: Heatrow, Gatwick, Luton, City, Southend a Stansted.  V tomto článku ukážu, jak se pohodlně (a levně) dostat ze Stanstedu do centra Londýna.

Vlak

Pohodlnou variantou, jak se dostat do centra je použít vlak. Ze Stanstedu jezdí každých 15 minut vlak Stansted Express, který přijíždí do Londýna na Liverpool Street nebo na Tottenham Hale. Cesta zabere 47 minut (Liverpool Street) nebo 36 minut (Tottenham Hale). Ceny se liší podle toho, kolik cestujících jede ve skupině a také v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si lístek na vlak koupíte:

  • jednosměrná jízdenka: £23.40 (£11.70 dítě 5 – 15 let)
  • zpáteční jízdenka: £33.20 (£16.60 dítě)
  • zpáteční jízdenka
  • 30 a více dní dopředu: £8 za osobu
  • 7 a více dní dopředu: £12 za osobu
  • zpáteční jízdenka pro dva koupená na místě: £48 (£12 na osobu a cestu)
  • ve skupině 3-4 lidí platí jízdenku jen 2 dospělí

Ve vlaku je nabízena také business class a first class. Další detaily a nejaktuálnější ceny najdete na webových stránkách Stansted Express.

Autobus

Vzhledem k tomu, že vlaky jezdí pouze na nádraží Liverpool Street, může být pro ty, kteří mají ubytování blízko Buckinghamského paláce a Hydeparku, výhodnější použít autobusy, které jezdí každých 15-20 minut a přijíždí do stanice Victoria.

Z letiště Stansted jezdí dvě autobusové společnosti. National Express a Terravision. Obě nabízí rezervaci jízdenek dopředu a tím i možnost ušetřit několik liber.

Ceny autobusu National Express z letiště Stansted do autobusové stanice Victoria

Ceny se pohybují kolem £10 za osobu jedním směrem. Můžou být však mírně nižšší či vyšší s ohledem na obsazenost autobusu.

Ceny autobusu Terravision z letiště Stansted do autobusové stanice Victoria

Ceny začínají na £6 librách pro cesty v ranních časech. Standardní cena je £9. Cesta trvá 1 hodinu a 20 minut.


Stansted Airport Transfer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>