PrestaShop 1.6 a pomalý import produktů

Jak už jsem psal v minulém článku, poslední dobou se zabývám nastavením a spuštěním e-shopu s náhradními díly pro motocykly Harley-Davidson. Máme několik dodavatelů, a tak jdou počty produktů do stovek tisíc. V současné době jsme ve stavu, kdy chceme použít PrestaShop (zejména kvůli snadné rozšiřitelnosti a faktu, že vše je uloženo na našem serveru). Stále ale řešíme problém s importem produktů – je pomalý. Tento import se bude pravděpodobně provádět každý měsíc (i častěji), aby se zjistilo, které produkty už naši dodavatelé smazali a které naopak přidali. Při současném počtu (150 tisíc produktů) to vychází, že jeden plný import trvá 22 hodin čistého času. Během tohoto času musí někdo pořád u počítače sedět a nahrávat další a další soubory. To je moc.

Zásadním problémem je, že i na velmi výkonném stroji import běží rychlostí asi 3 položky za sekundu. Zatím jsem nepřišel na to, proč je to takto pomalé. Svou roli bude pravděpodobně hrát zmenšování obrázků (to se dá ale udělat dávkově v Photoshopu). Zatím jediný způsob řešení, který mě napadá, je přeprogramovat import, resp. napsat externí modul, který provede import produktů separátně. Určitě to nebude lehký úkol, ale pokud by se celý proces zrychlil na jednotky minut, byl by to úspěch.

Zatím jsem rozhodnutý modul psát v Javě, protože bych rád zpracoval celou dávku produktů najednou a v PHP bych narážel na max_execution_time. Modul by pak mohl běžet na úplně jiném počítači a jen sahat do e-shopové databáze.

O postupu budu průběžně informovat.

1 komentář u „PrestaShop 1.6 a pomalý import produktů

  1. Pingback: PrestaShop 1.6: Tisk samolepicích štítků z administračního rozhranní | Zápisník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>