Výhody pro studenty: JetBrains

Studium na vysoké škole je náročné. Zvlášť tato věta platí u technických oborů. Studentům už pak nezbývá mnoho času na práci a často trpí nedostatkem peněz. V důsledku pak v jejich rozpočtu nezbývá mnoho prostředků na nákup potřebných nástrojů – např. notebooku. To se dá vyřešit nákupem staršího nebo levnějšího kusu. Co se však tímto způsobem vyřešit nedá, je software. Tam je cena často pevná.

Několik vysokých škol (např. ČVUT nebo VŠE) se snaží svým studentům vycházet vstříc tím, že platí multilicence nejnutnějších produktů a ty pak více či méně jednoduše poskytují studentům. Týká se to např. Microsoft Office. Jelikož ale i rozpočty vysokých škol jsou napnuté, i tady se do nástrojů investuje s rozvahou. Často se volí nepříliš kvalitní open-source řešení, které je zdarma. Chtějí-li se studenti naučit s profesionálními programy, které se používají v komerčním prostředí, mají jednoduše smůlu (nebo se vydají temnou cestou pirátských kopií).

Někteří výrobci softwaru toto pochopili a snaží se studentům vycházet vstříc. Prvním takovým příkladem je česká firma JetBrains s.r.o, která je neznámější svým vývojovým prostředím pro Javu – InteliJ IDEA. Mimoto nabízí nástroje pro spoustu dalších programovacích jazyků – namátkou např. WebStrom, což je IDE pro PHP nebo ReSharper pro C#. Ty samozřejmě nejsou zdarma a každý produkt stojí v jednotkách tisíc korun.

Pro studenty má však speciální nabídku – všechny své produkty nabízí zdarma po celou dobu studia.

Doporučuji se minimálně podívat na jejich nabídku na webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>