Londýn: Autobus z letiště Stansted do centra

Pro cestu z londýnského letiště Stansted do centra se nabízí hned několik možností. Nejlepší je rezervovat jízdenku do autobusu pár dní dopředu přes internet – jen tak dosáhnete nejnižší ceny. Pokud se rozhodnete koupit jízdenku až po příletu, zaplatíte až 50% navíc.

Jak ale koupit jízdenku na autobus dopředu, když nevíte, jestli náhodou letadlo nebude mít zpoždění? Odpověď je jednoduchá – stačí se kouknout na historii letů (podle čísla vašeho letu, které se opakuje), například na webu http://www.airportia.com/ .

Já při nákupu autobusových jízdenek většinou počítám s minimální rezervou půl hodiny po přistání – tedy aby autobus odjížděl nejdříve 30 minut po plánovaném dosednutí a ještě se mi nikdy nestalo, že bych autobus zmeškal.

Konkrétně pro trasu Letiště Stansted – Londýn doporučuji společnost Terravision (rezervujte zde). Osobně jsem ji na této trase vyzkoušel a vše proběhlo bez nejmenších problémů. Tajný tip: Pokud vám autobus ujede a další spoje nejsou plné, není problém jet pozdějším spojem. Nelze na to ale moc spoléhat. Sám jsem si to vyzkoušel na začátku roku, kdy jsem odjezd na letiště naplánoval na zbytečně brzký čas (téměř 4 hodiny před odletem). Byl jsem poslední, kdo se do autobusu vešel. Pro více lidí se tak tento postup nedá moc doporučit.

Rezervace jízdenek Letiště Stansted – Londýn (různá místa) už od 6 liber.

1 komentář u „Londýn: Autobus z letiště Stansted do centra

  1. Pingback: Řím: Autobusem z letiště do centra (zkušenosti s Terravision) | Zápisník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>