Řím: Autobusem z letiště do centra (zkušenosti s Terravision)

V přechozím příspěvku o dopravě z letiště do centra (Londýna) jsem zmínil anglickou společnost Terravision. Mé zkušenosti s ní byly veskrze pozitivní, a tak při poslední cestě do Říma jsem zvolil pro dopravu z letiště (a zpět) opět stejnou společnost.

Cena jízdenek při nákupu dopředu přes internet je 4€ jedním směrem. Už při nákupu zadáte číslo letu a časy, kdy chcete s autobusem jet.  Po příletu na letiště přijdete ke stanovišti autobusů. V případě letiště Ciampino je to první nástupiště (vlevo) před terminálem. Stojí se tam několik front na autobusy různých společností. Všechny tyto fronty můžete předběhnout a bez obav počkat na příjezd autobusu. Před ním jen pracovníkovi (často v zelené reflexní vestě s logem Terravision) ukážete svůj (vytištěný) lístek, on kus odtrhne a nastupujete do autobusu.

Cesta zpět je trochu složitější. Aby přepravce naplnil autobusy na 100%, je nutné si vyzvednout v pobočce Terravision – Terracafe (které je hned u odjezdového místa u vlakového nádraží Termini) tzv. Boarding card. S touto kartou (a vytištěným lístkem se dostanete do autobusu). Karty se vydávají 20 minut před odjezdem, ale pokud přijdete o pár minut dříve, dostanete je také. Pozor, před Terracafe občas stojí dlouhá fronta lidí, kteří čekají na zakoupení lístku. Tu můžete celou předběhnout (z levé strany – je tam druhá „lajna“ pro ty, kteří už lístek mají) a u kasy jen ukázat váš lístek.

Všechny tyto informace jsou uvedeny na lístcích, které si vytisknete po zakoupení přes internet, viz následující obrázky (důležité info je v červeném rámečku):

terra2 terra1

Proč o tom takto zdlouhavě píšu? V poslední akci na letenky do Říma na webu Cestujlevne.com (mimochodem – velmi užitecný web pro všechny budget cestovatele, určitě se přihlašte do newsletteru) jsem četl mnoho komentářů, které od společnosti Terravision odrazovaly. Já bych své zkušenosti bych shrnul následovně: Jedná se o low-cost autobusového přepravce (je to inzerováno už na webu: Lowcost Airport Transfers by Bus Terravision ). Proto je potřeba dodržovat určitá pravidla, která jsou dopředu dána. Kdo je není schopný nebo ochotný je respektovat, můžete využít jiné formy přepravy. Pokud se vám cena 4€ za osobu zdá férová, můžete si lístky koupit na tomto odkazu (affiliate).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>